İnstagram
Telegram
Telefon
WhatsApp
İletişim Bilgileri

Şimdi Değilse Ne Zaman

Şimdi Değilse Ne Zaman

Şimdi Değilse Ne Zaman

Merhaba.

Mezun olan her optisyenin hayâli şüphesiz bir gün kendi optik mağazasını açmak. Peki bugün hangi gün?

Kimilerinin tezi birkaç yıl çalışarak tecrübe kazanmak. Peki bu çalışma hayatınızın sizi hayâliniz olan kendi optik mağazanızı açma fikrinizden uzaklaştırdığını biliyor musunuz?

Bu konu ilk başta size ilginç gelebilir. O halde şöyle anlatalım:

Tecrübe kazanmak için çalışma fikrinizden sonra hayatınız bir rutine girer. Doğal olarak bir süre sonra bu rutini bozmak, mağaza açmaktan daha zordur. Optisyenlerin en başarılı olabilecekleri süre mezun olduktan hemen veya kısa bir süre sonra kendi optik mağazalarını açtıktan sonraki süredir. Ayrıca ülkemizde her yıl ortalama 5 binin üzerinde optisyenin mezun olduğunu düşünürsek zaman kaybetmeniz çok büyük bir dezavantaj haline dönüşecektir.

Yaptığımız birçok söyleşi ve seminerlerde optisyen adaylarına aynı soruyu sorarak başlıyoruz:

Sizin için öncelik nedir?

  • Sermaye
  • Tecrübe

Tabi ki herkesin cevabı kendince doğrudur.  Lakin ‘’Sermaye ‘’ etkenine sahipseniz emin olun başarı size çok yakın. Asıl mesele ‘’doğru sermaye yönetimi ‘’ ile size özel bir optik mağaza tasarlamak.

Bugün birçok optisyenin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de ‘’ne kadar sermaye lazım ‘’ sorusuna aradığı cevap!

Ülkemizdeki lokasyon olarak optik mağazaları incelendiğimizde birden fazla gözlükçü tipi karşımıza çıkıyor.  O halde doğru sermaye ile beklentilerimizi karşılayacak doğru gözlükçü tipini seçmemiz gerekiyor.

Sermaye = Beklenti = Gözlükçü Tipi

Optik Danışmanlık olarak; Kendi optik mağazasını yönetmek isteyen tüm genç optisyenlere bilgi ve donanım kazanımları ile hizmet veriyoruz.

Aklınızdaki tüm soruları severek yanıtlayabiliriz.

Görüşmek dileğiyle.