İnstagram
Telegram
Telefon
WhatsApp
İletişim Bilgileri

Sermaye Yönetimi

Sermaye Yönetimi

Sermaye Yönetimi

Öncelikle sermayemizin kazanç beklentimizle doğru orantılı olduğunu bilmemiz şart.

Bu durumda sermayemize uygun optik mağaza tipini belirlemek ve ona göre hareket etmek gerekecektir!

Her sermaye ile her optik mağaza tipi açılamayacağından, ilk optik mağaza açılışlarında risk indirgeyerek doğru temeller üzerine ticari firmamızı inşa etmemiz gerekecektir.

Optik mağaza açılışlarında doğru sermaye yönetimi ne demektir?

Harcayacağınız tüm sermayenin hatta borçlanmanın bile planlı olması gerekir. İlerde pişmanlık duyulacak demirbaş ve ürün alımı buna en güzel örnektir.

Optik mağaza açılışlarında ürünlerin peşin alımları, borçlanmaları, iskonto oranları, adetleri, veya demirbaşlarda gereklilik oranları nedir gibi konuların iyi tespit edilmesi gerekir.

Bugün kendi bilgi ve donanımları ile optik mağaza açmaya çalışan onlarca optisyen yanlış sermaye yönetimi ile gereksiz ve haddinden fazla borçlanmakta bu da ticari hayatını kısa sürede yüksek risk altına almaktadır.

Daha sade anlatmak gerekirse;

Sermaye yönetimi, optik mağaza açılışlarında en önemli kriterdir! Hangi ürüne kaç para bağlamak gerekir, hangi üründe ne kadar vade ile borçlanmak gerekir, toplam sermayemize göre maksimum harcamamız ve borçlanmamız ne kadar olmalıdır gibi onlarca soruya önceden cevap verebilmektir!

Optik sektöründe çok yüksek sermayeler ile optik mağaza açan ve 6 ay – 1 yıl gibi kısa sürede firmasını kapanış veren ders niteliğinde örnekler görmek mümkündür.

Sizlere sermaye yönetiminin önemini en kısa ve en küçük örneklerle anlatmaya çalıştık.

Optik Danışmanlık hizmetlerimizde önceliğimiz sizlerin sermayesini doğru kullanması ve doğru yatırımlar yapmanızı sağlamaktır.