İnstagram
Telegram
Telefon
WhatsApp
İletişim Bilgileri

İsmail UYAR

İsmail UYAR

İsmail UYAR

Optisyen

EĞİTİM:

2007 - Süleyman Demirel Üniversitesi – Senirkent Meslek Yüksek Okulu Optisyenlik

2024 - İstanbul Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi

MESLEKİ FAALİYETLER:

Bu güne kadar altı farklı ilde, üçü kendine ait olmak üzere optisyen/mesul müdür olarak görev yapmıştır. Bu süre zarfında Avm mağazalarında, cadde mağazalarında ve hastane karşısı mağazacılığı gibi alanlarda oldukça tecrübe kazanmıştır. 

2010 yılında ‘’ Sistematik Ortak Müessese Açılması ‘’ konulu kendi projesi kapsamında üç optisyen arkadaşıyla ortak Optisyenler Optik’in kurulmasında yer almıştır. Bu gün Optisyenler Optik AVM ‘de şubesi olan bir A.Ş. (Anonim şirketi) profiline kavuşmuştur.

Aynı yıllarda İstanbul Gözlükçüler ve Optisyenler Derneği’nde Genel Sekreter olarak iki yıl görev yapmış, optik sektörüne yeni değerler kazandırmak için faaliyetler yürütmüştür. Bu faaliyetlerden en çok bilineni genç optisyenlerden tarafından İstGözOpDer bünyesinde kurulan Mesleki Destek Komitesi’dir. 2010 yılında Sağlık Bakanlığı ile ”Optisyenlerin Kamuda İstihdamı ” konusunda ilk resmi görüşmeleri gerçekleştirmiştir. Bu sayede bir çok kuruma ”optisyen” ünvanı eklenmiştir.

Optik sektörünün medya/basın alanına 2009 yılında kurduğu Optisyen.COM Ekibi ile başlamıştır. Günümüzde Optisyen.COM tüm sosyal medya ve internet sitesi hesapları ile onbinlerce ziyaretçisi olan bir platform olmayı başarmıştır.

2017 yılında yalnızca optisyenlere özel olan ”Optisyenlik Bölümü Eğitim ve Tecrübe Atölyesi’’ facebook grubunu açmış, 2020 yılında bu gruba tüzel kişilik kazandırmış ”Optisyenlik Mesleği Eğitim ve Dayanışma Derneği’ ni kurmuştur. Böylece bir ülkemizde ilk defa optisyenlere özel bir eğitim derneği kurulmuş ve yönetim kurulu kararı ile bu derneğin başkanı olmuştur.

2019 Yılında düzenlediği organizasyon ile kendisi de dahil olmak üzere onlarca optisyenin Gelişim Üniversitesi'nden Bilirkişi Eğitimi almasını sağlamıştır. 

KİTAPLARI:

2022 yılında ilk dijital kitabını olan ‘’A’DAN Z’YE METAL ÇERÇEVELER’’ kitabını yazarak optisyen adayları ile ücretsiz paylaşmıştır.

2022 yılında ikinci dijital kitabı olan ‘’PLASTİK ÇERÇEVELER’’ isimli kitabını da yazarak optisyen adayları ile ücretsiz paylaşmıştır.

2023 yılında üçüncü dijital kitabı olan ‘’GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ ANSİKLOPEDİSİ’’ isimli kitabını yazarak optisyen adayları ile ücretsiz paylaşmıştır.
Bu dijital kitaplar bugün bir çok üniversitede kaynak kitapçık olarak kullanılmaktadır.

SEMİNERLERİ:

Optisyenlik programı bulunan 50'den fazla üniversiteye reel ve online seminerler düzenlemiştir. Talep edilmesi halinde geleceğin optisyenlerine mesleğimizi anlatmaya devam etmektedir.  

OPTİK DANIŞMANLIK FİKRİ:  2023 yıllarının başında oluşturduğu tecrübeli ve başarılı optisyen ekibiyle beraber ”DAY OPTİK GRUP bünyesinde Optik Danışmanlık ” hizmet ağını kurdu. Böylece yine ülkemizde ilk defa ”Optisyenlik müessesesi açmak ve kendini geliştirmek isteyen genç optisyenlere özel ” bir danışmanlık hizmeti verilmeye başlandı.

Tüm Ekibimiz